mitaş endüstri

734

Adres: Eski Güvercinlik Yolu No: 113 Gazi 06560 Ankara - TÜRKİYE

  • (+90) 312 296 20 00

Firma Profili

MİTAŞ Endüstri’nin kökenleri, ülkenin enerji iletim ve dağıtım altyapısını geliştirmek amacıyla faaliyet göstermek üzere 1955 yılında Ankara’da, MİTAŞ Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş.'nin kurulduğu zamana dayanır. Kuruluş yıllarında şirketin öncelikli faaliyeti enerji iletim ve dağıtım hattı direklerinin tasarımı, üretimi, galvaniz kaplanması ve montajı idi.

1985 yılına kadar şirketin hissedarları, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk ulusal bankası (Türkiye İş Bankası) ve Türkiye Elektrik İdaresi gibi kamu kurumlarıydı. Yıllık üretimin tamamı iç pazarın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelikti.

1989 yılında, EMTA A.Ş.'nin hisselerin çoğunluğunu satın almasıyla ortaklık yapısında önemli bir değişiklik meydana gelmiştir. Bu özelleştirme, insan kaynaklarının niteliği ve eğitimini, üretim ve galvaniz fabrikalarının modernizasyonunu, yeni yatırımları ve iş operasyonlarını hızlandırdı ve kısa sürede ürün yelpazesinin genişlemesine, üretim ve ihracat rakamlarının artmasına yol açtı.

Hızla değişen ve gelişen iş dünyasında başarıyı artırmak için 2000'lerin başında ürün bazında faaliyet gösteren MİTAŞ Grup Şirketleri kurularak, sektörel ve endüstriyel bilgi ve deneyimin uzmanlığa dönüştürülmesi sağlandı.

Yıllarca süren profesyonel ve müşteri odaklı iş operasyonlarının ardından 2017 sonunda Yönetim Kurulunun aldığı karar ile tasarım, satış ve üretim konularında faaliyet gösteren MİTAŞ Grup Şirketleri, ortak hedef etrafında tek bir stratejiye odaklanma ve sinerji yaratma kararı doğrultusunda MİTAŞ Endüstri Sanayi Ticaret A.Ş. adı altında hizmetlerini sürdürmek üzere birleşmeye başladı.

Bugün, birleşik şirketlerinin birleşik gücü ile MİTAŞ Endüstri, kalite, teknoloji, kapasite ve kabiliyet alanlarında kendini sürekli geliştirmeyi ve müşterilerine yaratıcı, güvenli ve çevre dostu teknolojilerle bütünleşik ürün ve hizmetler sunmayı taahhüt etmektedir.

SPONSORLU REKLAM

mitaş endüstri

2021-08-30 09:52:34

Eski Güvercinlik Yolu No: 113 Gazi 06560 Ankara - TÜRKİYE

(+90) 312 296 20 00

[email protected]


https://www.mitasindustry.com/

KONUMU


Sizde web sitenizi kaydedin. Dünya Devlerinin Arasında Sizde Yerinizi Alın

Email: [email protected]

© 2021 Ankara Firmalarım - Her Hakkı Saklıdır. - Tanıtım ve Reklam Amaçlıdır. | SiteMaps